Odkryj w dziecku pasję do druku 3D!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zastanawiasz się, czy dziecko w wieku 10 – 14 lat, poradzi sobie z obsługą drukarki 3D? Pewnie, że tak! W ramach kreatywnych warsztatów edukacyjnych w Akademii Druku 3D nie tylko zresztą wydrukuje, ale też stworzy swój pierwszy projekt! Nie wierzysz? Zapisz je na bezpłatną lekcję pokazową i sprawdź, co mamy do zaoferowania!

O co chodzi z Akademią Druku 3D?

MZK Stalowa Wola Sp. z o.o. uruchamia na początku września projekt edukacyjny pod nazwą „Akademia Druku 3D”. Zakłada on organizację trwających 6 miesięcy, kreatywnych warsztatów dla uczniów w wieku 10 – 14 lat z wykorzystaniem edukacyjnego oprogramowania do projektowania przestrzennego oraz drukarek 3D. W okresie od 12 września do 12 października 2017 roku, odbędzie się rekrutacja do udziału w projekcie. W tym czasie w stalowowolskich szkołach oraz w siedzibie Akademii Druku 3D odbywać się będą bezpłatne warsztaty pokazowe, w których udział wziąć mogą zarówno dzieci jak i jeden z rodziców. Ich celem jest wprowadzenie uczestników w świat druku 3D, zapoznanie z tematyką zajęć oraz technologią i oprogramowaniem, wykorzystywanym w trakcie zajęć. Zajęcia pozalekcyjne odbędą się od 16 października 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku.

Czego uczymy w Akademii Druku 3D?

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Akademii Druku 3D przy ul. Kwiatkowskiego 9, która dysponuje 8 stanowiskami komputerowymi, oprogramowaniem oraz 6 drukarkami 3D. Odbywać się będą w małych, maksymalnie 8 osobowych zespołach. Na cały, sześciomiesięczny cykl szkoleniowy składa się łącznie 48 godzin (2 godziny lekcyjne). Uczestnictwo w zajęciach pozwoli na zdobycie podstawowych umiejętności m.in. w zakresie prostego modelowania i rzeźbienia przestrzennego (TinkerCAD, 123Design, Scultris), projektowania parametrycznego z elementami programowania (OpenSCAD), właściwego przygotowania plików do druku 3D w tzw. slicerach, sposobów pozyskiwania projektów do druku oraz obsługi skanera i drukarek 3D. Najambitniejsi uczniowie będą mieli także możliwość zbudowania od podstaw drukarki 3D oraz poznają bardziej zaawansowane techniki druku 3D (Meshmixer). Koszt uczestnictwa w zajęciach to 99 zł miesięcznie.

 

Zapisz się na bezpłatne warsztaty pokazowe!

Nie jesteś przekonany? Chcesz dowiedzieć się więcej? A może nie wiesz, czy Twoje dziecko zainteresuje się tematyką projektowania i druku 3D? Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach pokazowych w Akademii Druku 3D, które odbędą się w okresie od 12 września do 12 października 2017 roku. Aby wziąć w nich udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Zapraszamy!

 

AKADEMIA DRUKU 3D - CENNIK

  • 1

Skontaktuj się z nami

Adres

Stalowowolska Strefa Gospodarcza
ul. Kwiatkowskiego 9/121
37-450 Stalowa Wola

Telefon Kontaktowy
+48 511 440 885
Email

kontakt@akademiadruku3d.org

Akademia w Obiektywie